piątek, 16 kwietnia 2010

12. Osiedle DEWOG - poprzeczny

Między II a III rzędem stoi, poprzecznie do całego układu, łącząc dwa "wieżowce", 5-piętrowy galeriowiec. Góruje on nad wewnętrznymi dziedzińcami i niższymi zabudowaniami: poniżej pawilony Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej "Damrota" Sp. z o.o.

Galeriowiec ten jest w zasadzie budynkiem wolnostojącym - jedynym połączeniem z rzędami II i III są cztery łączniki: korytarze zabudowane luksferami. Takie rozwiązanie stanowi ewenement, nie wiem, czy na Śląsku, ale w Zabrzu na pewno.

3 komentarze :

 1. w Bloku na 2 obrazku mieszkał przyjaciel gołąb z czasów podstawówki te korytarze pamiętam bo się bawiliśmy nie raz tam w chowanego ;P jednak najpierw trzeba było zadzwonić na domofon zęby ktoś wpuścił ;P mówiliśmy ze ulotki i się bawaliśmy dopóki ktoś zdenerwowany hałasami i wrzaskiem nie wyszedł ;p nie raz tez się jeździło windom w ta i z powrotem jak nie było co robić xd

  OdpowiedzUsuń
 2. zwykle stare bloki
  a jak pięknie pokazane
  jak interesująco

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten "poprzecznik" i trzy "wieżowce" po środku linii przedwojennych budynków przy ulicach Żółkiewskiego i Czarnieckiego, budowało pod koniec lat 80tych Wojsko Polskie dla swoich żołnierzy pracujących w jednostce (nieistniejącej już) przy ulicy Rossevelta (obecnie Politechnika Gliwicka).

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...