niedziela, 18 kwietnia 2010

12. Osiedle DEWOG - jak współczesne bloki

Choć os. DEWOG to konstrukcja przedwojenna, to właśnie idea funkcjonalizmu nadawała już w tych latach we wschodniej Europie (w Europie zachodniej działo się to nieco wcześniej) budowlom niemal współczesny kształt blokowisk. W zasadzie jedyna różnicą była wysokość budynków. Długie ciągi takich długich niewysokich bloków to właśnie główna cecha os. DEWOG. Na poniższym zdjęciu typowy przedstawiciel "przedwojennego bloku" na tym osiedlu (rząd IV). Po lewej widoczny fragment modernistycznego budynku Zespołu Szkół Specjalnych Nr 38.

4 komentarze :

 1. Niedaleko tego miejsca jest sklep ;P ABC gdzie zawsze z kumplami od kiedy pamiętam się chodziło na oranżadę na miejscu. ;P na tym placu to ja zawsze wjeżdżałem rowerem w żywopłot xdd i znowu mam doła bo będę teraz wspominał.

  OdpowiedzUsuń
 2. przepraszam, że Ci doła zapuszczam
  mam nadzieję, że jest on melancholijny, a nie depresyjny :O)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. spoko to nie jest twoja wina porostu ja już tak mam. Mam duży sentyment ;P moja wina ale już tego nie zmienię. czasem mi się przypomni jakiś zapomniany obraz i wtedy próbuje dotrzeć do innych. Ale znalazłem na to sposób ;P jedyny który działa jak coś jest nie tak to siadam do kartki puszczam bit i pisze . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...