sobota, 3 stycznia 2015

Sto tysięcy

Nie, nie, to nie kwota, jaką dostałem za sprzedaż zdjęć, ale liczba wyświetleń mojego bloga, która stuknęła 26 grudnia 2014. Nastał nowy rok, czas zatem na małe podsumowanie statytstyczne ubiegłego roku, tym bardziej, że nigdy takowego postu nie zamieszczałem, podczas gdy wielu blogerów bawi się w takie podsumowania.

100 tys. odsłon to nie porażająca liczba jak na blog 4,5 letni (Google liczy statystyki od maja 2010, choć blog istnieje od czerwca 2009, ale ten pierwszy rok można sobie darować, mało kto tu zaglądał), ale pamiętajmy, że jest to blok lokalny, poświęcony tylko fotografii jednego miasta. Nie ma tu zdjęć podróżniczych, fajnych dziewczyn czy tez innych aktów, które to tematy przyciągają czytelników. Nie publikuje z reguły także osobistych wynurzeń na różne tematy, prawie nie prowadzę dyskusji okołofotograficznych, zatem poza zdjęciami... nuda.

Ale w ostatnim miesiącu Fotosubiektywnik osiągnął ponad 5 tys. wyświetleń miesięcznie, co daje ponad 150 dziennie, co mnie bardzo cieszy. Nie są to (podobno) miliony odsłon najpopularniejszych blogów w sieci, a popularne w Polsce po kilka tysięcy dziennie, tak że i tak jestem daleko w tyle. Pal licho!

Odsłony od początku indeksowania przez Google Analytics.
Najważniejsze, że blog z każdym miesiącem zyskuje, szczególnie po ostatnich publikacjach nocnych zdjęć Zabrza. Poza tym w porównaniu z poprzednim rokiem blog zanotował same wzrosty (ponad 9 tys więcej odsłon, ponad 2 tys. więcej użytkowników).


Porównanie roku 2013 i 2014
Najczęściej w 2014 odwiedzali Fotosubiektywnik, co raczej oczywiste, krajanie. Na drugim miejscu też krajanie, ale ci, co wyjechali do Niemiec, potem Holendrzy (?) i Anglosasi. Reszta już symbolicznie.


Pięcioma najpopularniejszymi postami były kolejno:

Co przyniesie rok 2015? Zobaczymy.

2 komentarze :

 1. No niezłe statystki! Też może kiedyś będę miał takie osiągi! pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcin, żartujesz! No chyba Ty masz jednak lepsze!

   Pozdrawiam również!

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...