wtorek, 2 grudnia 2014

Koniec wegetacji

Przy okazji ostatniego wieczornego pleneru, poza wieżą ciśnień na Zamojskiego, udało mi się również uchwycić ten piękny budynek na skrzyżowaniu ul. Wolności i Pawliczka, czyli siedzibę zabrzańskiego BP "Koksoprojekt". Na szczęście mamy już koniec okresu wegetacji i liście drzew nie przesłaniają budynku. Z tyłu po prawej widać neony JSW Koks (wcześniej KK Zabrze) przy ul. Pawliczka, po lewej w głębi oświetlona załadownia pyłów dymnicowych pochodzących z Elektrociepłowni Zabrze, a bloki daleko z tyłu po prawej to prawdopodobnie osiedle na bytomskich Szombierkach.


3 komentarze :

 1. Tam gdzie te bloki to bardziej kierunek Chebzie/Świętochłowice aniżeli Szombierki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz, trochę strzelałem, ale patrzyłem na mapę i najbliższe osiedle bloków w tym kierunku to właśnie Bytom-Szombierki.

   Usuń
  2. Właśnie nie. To bardziej wygląda na osiedle na Skałce w Świętochłowicach (te które fajnie z DTŚ widać jak się przejeżdża). Mieszkam w tamtych okolicach i też mnie to myliło. ulica Wolności dalej na wysokości Pogoni i p. Skargi skręca z południowego wschodu na na wschód, więc Katowice, Świętochłowice i Chorzów Batory są za tym widokiem :)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...