czwartek, 9 października 2014

Coś, co było

Przy skrzyżowaniu ul. Konfederatów Barskich i Żeromskiego jeszcze kilka miesięcy temu stały budynki dosyć pokaźnej bazy ZBK (jakich? nie wiem). Dziś już stoją rozebrane ruiny czekające na uporządkowanie. Choć widok nieprzyjemny, chyba warto udokumentować ostatnie tchnienie tego miejsca. Na Street View jeszcze stoją nieruszone.

 


4 komentarze :

 1. Pamiętam,że była myjnia ręczna - były tłumy, mieli tanio i dobrze szorowali samochody.
  Był też jakiś plac składowania wszystkiego, był pan w ochronie i wielki pies pilnujący porządku, ale tak właściwie nie wiem co tam było a mam to pod nosem :)
  Może coś tam wybudują, albo zrównają już całkowicie z ziemią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Panoramie Firm widniało to jako PGM Zaborze, na bramie zaś, co widać w Street View, że to baza ZBK. A tam jakieś myjnie, garaże, warsztaty były. Czym to ostatecznie było? Nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno była tam kiedyś baza OPEC (nie pamiętam co dokładnie oznaczał ten skrót ale kojarzę coś z ciepłownictwem) potem PEC potem przejęło ten teren ZBK. Mieszkałam od urodzenia na Żeromskiego i wiem, że za ciężkich czasów był tam jedyny telefon w okolicy. Dopiero pod koniec działalności pomieszczenia wynajmowano na cokolwiek. A jaki jest finał tego miejsca to widać na fotografiach... Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, ciekawe. Dzięki za uzupełnienie posta :O)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...