czwartek, 5 marca 2015

Polowanie na Gwidona

Zanim złapałem "Gwidona", szukałem wcześniej po okolicy sposobności, aby go uchwycić. Padło na bloki przy Cisowej. Niestety, ukazał mi się widok poniższy, czyli na szpaler bloków przy Rymera, a  przy okazji budynki przy 3 Maja (niewidoczne po lewej) skutecznie zasłaniały widok na szyb.Ostatecznie mamy nudny widok na ogródki działkowe i ścianę bloków. Gdzieś daleko widać szczyty bloków przy Ślęczka (górne) i przy Broniewskiego (dolne). Na dolnym załapała się również wieża wodna przy Zamojskiego (taka wysoka, czy tak wysoko stoi?) oraz wieża kościoła św. Anny.

Przy okazji ciekawostka (patrz na koniec postu): blok, z którego robiłem zdjęcie, to ta sama oryginalna konstrukcja (głęboko osadzone okna klatki schodowej z osadzonymi po bokach symetrycznie kuchennymi), co blok przy Żeromskiego oraz bloki przy Gogolińskiej. C


7 komentarzy :

 1. OOOO widzę że i mój blok odwiedziłeś, niestety widoki z nich są raczej chu...., no może w stronę elektrociepłowni. I ciekawostka, na Długiej są bloki dokładnie tej samej konstrukcji ale z jednym mieszkaniem mniej na piętrze ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz! Rzeczywiście! Kolejne do kolekcji ;o)
   A który to Twój?

   Usuń
 2. Ciekawe, czy dałoby radę się wpakować i robić zdjęcia z tego charakterystycznego bloku na Rymera, z tą niby-wieżyczką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wyobraź sobie, ze tam byłem tamtego wieczoru. Niestety, okna klatki schodowej wychodzą na drugą stronę (od podwórka) i z najwyższego widać szyb, ale okno wysoko jest i musiałbym mieć krzesełko. Ale fakt, że okna w tej najwyższej przybudówce wyglądają na klatkowe, jednak trzeba tam chyba wejść po drabince przez zamknięty właz, bo nie pamiętam tam tych okien.

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...