niedziela, 16 października 2011

Zabrze-Kończyce cz.1

Złomowisko samochodowe - tego nie brak w Kończycach, południowej dzielnicy Zabrza. Są tam aż dwa, z czego jedno starsze, solidniejsze, większe, bogatsze. Ba, oba znajdują się niema przy tej samej ulicy Beskidzkiej - raptem lekko ponad 300 m w linii prostej (drugie, mniejsze, przy ul. Sikory, bocznej od Beskidzkiej).

Ale nie o tym chciałem. Wczoraj, w sobotę, musiałem wybrać się na owe złomowiska w poszukiwaniu elementu karoserii do mojej zielonej starej Micry. elementu nie znalazłem na żadnym z obu tych złomowisk. Jednak będąc w okolicy, zostałem tam na godzinkę na kilka zdjęć. Szukając pleneru oraz miejsca na zaparkowanie samochodu, zdecydowałem się na ul. Knosały i Grazyńskiego oraz fragment ul. Paderewskiego. Jest w Kończycach dużo miejsc starej architektury (choć nowa, głównie jednorodzinna, powstaje bardzo szybko), jednak zdecydowałem się jednak zacząć "od brzegu". Poniżej pierwsza część pakietu fotografii - z ul. Knosały.

Znajduje się tam 7 przedwojennych kamienic, z czego 6 to bliźniaki. Reszta zabudowy jest już nowa. Podwórka to taka zabrzańska (śląska) klasyka: komórki (chlewiki), gołębnik(i), bez garażu, a z tyłu ogródki. Pięknie.


 
5 komentarzy :

 1. Miło pooglądac rodzinne śmieci.

  Czy mogłabym złożyc "zamówienie" na Helenkę i Rokitnicę? :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki i wzajemnie.
  (Tez się wpisałem u Ciebie).

  OdpowiedzUsuń
 3. Rafał a twoja Micra to k10 czy k11 ? zdjęcia Świetne!

  OdpowiedzUsuń
 4. E to nie taka stara :) pytam z ciekawości jestem fanem japońskich samochodów... a nie mam prawo jazdy xd

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...