piątek, 14 lipca 2017

Cmentarna

W zasadzie tylko jej niewielka część, ale ta fajna ulica pójdzie w kilku postach. Na szybko tylko takie 3 impresje odcinka do ul. Siedleckiego. Aż 2 zdjęcia poświeciłem bardzo ciekawemu budynkowi dawnej gazowni, przy którym ustawiono niedawno drewniany tunel (czyżby cegły spadały? czy może remont?). Odkryciem dla mnie był fantazyjny modylion (wspornik gzymsu) widoczny na ostatnim zdjęciu. Czasem się zastanawiam, ile jeszcze interesujących architektonicznie (a nie promowanych) miejsc Zabrze posiada.


 

7 komentarzy :

 1. Co do ostatniego zdjęcia, to niesamowite jest to, że ludzie którzy zajmują się fotografią, amatorsko lub profesjonalnie, mają podobne spojrzenie albo widzą
  zbliżony kadr. Często tam gdzie dla innych nie ma nic ciekawego, fotograf potrafi dostrzec coś interesującego. Niby nic tu nie ma, prosty kadr a jednak zwrócił uwagę. Tutaj, podobne zdjęcie zrobiłem 22 maja https://photos.app.goo.gl/y2UQLHj9vnwwY3Rk1 Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Dokładnie! Niemal to samo ujęcie!
   Jednak w przypadku architektury zawsze interesuje mnie kontekst, czyli nie tyle sam budynek, nie jego detale, ale gdzie on się znajduje, co jest obok, jak wpływa na otoczenie, jak można przy nim się czuć, jaką atmosferę generuje.

   Usuń
  2. To właśnie miałem na myśli. Można patrzeć na to samo ale każdy może mieć inne przemyślenie i czuć inaczej.

   Usuń
 2. very expressive images. beautiful

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię ten zakątek i tutejszy klimat, choć może nie zawsze bezpiecznie ;)
  Pozdrawiam serdecznie 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotychczas jeszcze mi nikt tam nie zagroził, wiec chyba spoko.
   Pozdrawiam również!

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...