sobota, 15 września 2012

Biskupice - pierwszy timelapse

Nie chciało mi się strasznie wstawać przed 6h, aby wybyć z Sewerem do Biskupic nad Bytomkę, aby połapać nieco porannych zamgleń. Tym bardziej, ze było pochmurno i niemgliście. Po dotarciu na miejsce piechotką (ok. 4 km) okazało się, że po chłodnej nocy jednak Bytomka całkiem ładnie "mgliła". Wygenerowaliśmy kilka ujęć, ale też stworzyłem pierwszy w swoim życiu timelapse, czyli filmik składający się z serii zdjęć rejestrujących pewną zmianę - tutaj: ruch chmur na niebie. Po skleceniu 100 ujęć w jedną całość uzyskałem ten o to, 7s filmik. Niestety, nie mam możliwości interwałowania w moim wężyku spustowym, więc po prostu wciskałem spust migawki co 2-3 sek Nie wyżywajcie się nadto zatem - to tylko taka ciekawostka.Może kiedyś spróbuję zrobić ładniejszy i dłuższy.4 komentarze :

 1. Witam, polecam wybranie się w Biskupicach na naszą hołde, z kąt rozpościera się piękny widok na całe Biskupice. Pozdrawiam Monika

  Ps.Polecam wybranie się na lotnisko położone niedaleko centrum Gliwic w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 (węzeł Rybnicki) lub troszkę dalej na drogę tektoniczną koło autostrady A4 gdzie widać samoloty i paralotniarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na hołdzie już byłem, ale nieco zasłaniają drzewa - wpadnę tam zimą.
   A co do lotniska - może wpadnę, czemu nie?

   Usuń
 2. Eee.. nie przesadzaj i tak wyszło nieźle . Jednak wydaje mi się że migrujące mgły przy torowisku dawały lepszy efekt !!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...