niedziela, 29 maja 2011

Kwartał "Sierotki"

Tuż przy skrzyżowaniu dwóch dużcyh zabrzańskich ulic Roosevelta i De Gaulle'a znajduje się kwartał "Sierotki". Obejmuje on w zasadzie dwa ciągi budynków wzdłuż wymienionych ulic, kończące się odpowiednio na ul. Szczepaniakowej i Chodkiewicza. Od "wewnątrz" granice kwartału wyznacza ul. Sierotki oraz teren os. Brzóski. Ciąg funkcjonalistycznych zabudowań od ul. De Gaulle'a jest raczej mało interesujący dla Fotosubiektywnika, jednakże zabudowa między ul. Roosevelta a Sierotki to ciąg starej zabudowy i małych i dosyć licznych (8) podwórek.


Pokaż fz_sierotki na większej mapie


Sierotki 8 i 6 to dwie niemal bliźniacze kamienice, jednakże ta pierwsza wydała mi się bardziej interesująca. Do tego na jej podwórku znajdują się fajne kolorowe komórki.
 Sierotki 10 to już duże podwórko, którym można na skróty łatwo dojść do ul. Roosevelta. Wejścia na podwórko strzegą dwie typowe stare kamienice z pocz. XX w.
Przy ul. Roosevelta znajduje się szereg starych budynków z niewielkimi podwórkami. Jedno z nich jest  niestety niedostępne (teren prywatny). Pozostałe pokazują swoje dosyć ciasne oblicze. Zabudowa ostatniego z nich jest na dodatek dosyć zaniedbana. I znów wszechobecne komórki - muszę kiedyś udokumentować ten typ podwórkowej zabudowy. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...