niedziela, 17 czerwca 2012

środa, 13 czerwca 2012

Dźwigi zamiast kominów

Wciąż widnieją na horyzoncie dźwigi, budujące nowy stadion Górnika Zabrze. Na pierwszym planie zaś parking stworzony na terenie po wyburzonej części byłego "Linodrutu". Pomiędzy tymi planami widoczne zabudowania os. Różańskiego. 
Skąd tytuł postu? Do tego krajobrazu zamiast dźwigów pasowałyby kominy jakiejś fabryki. Ale to już nie te czasy...


czwartek, 7 czerwca 2012

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Zabrze Mikulczyce - ul. Strzelców Bytomskich, cz. 2

W poprzednim poście wspominałem, że na ul. Strzelców Bytomskich znajdują się dwa budynki o ścianach, mających katy mniejsze od 90 stopni. Poniżej drugi z nich (pierwszy widoczny z tyłu, na drugim planie). Przy tytułowej ulicy znajduje się ciekawy długi budynek (na niego tez kiedyś przyjdzie czas), z którego podwórka zbiega w dół polna droga do ul. Poniatowskiego (drugie zdjęcie). Muszę przyznać - malowniczy zakątek.
niedziela, 3 czerwca 2012

Zabrze Mikulczyce - ul. Strzelców Bytomskich

No, to jest nowy obiektyw, to i w plener można w końcu wyjść. Fakt, że krótki, ale zawsze coś.

Byłem wczoraj w Zabrzu  Mikulczycach. Chciałem w zasadzie skupić się na ul. Gogolińskiej i Sztygarów - niestety, ze względu na obecność innego światła, niż oczekiwałem, szukałem innych miejsc. Postanowiłem uchwycić więc kilka kadrów na ul. Strzelców Bytomskich.

Poniżej kilka ujęć okolic budynku, którego jedna ze ścian ma bardzo mały kąt. Widać to dobrze w odbiciu w kałuży (poniżej). Ten chyba z 60 stopni (zamiast 90). Przy odpowiednim ustawieniu się do ostrej ściany, ma się wrażenie obcowania z krawędzią wielkiego ostrza lub dziobu statku. W Mikulczycach jest kilka budynków o ścianach tego typu. Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Strzelców bytomskich z ul. Stanisława Rudy.

W kolejnych postach pokaże jeszcze kilka innych zdjęć. 
 

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...